Värnamo kommun logotyp. Länk till www.varnamo.se.

Kontakt

Kontaktcenter
331 83 Värnamo
0370-37 70 00
kontaktcenter@varnamo.se

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

Besöksadress
Kyrktorget 1
Värnamo

Ledamöter, SBN

Samhällsbyggnadsnämnden (SBN) har nio ledamöter.

Ledamöter

Stefan Widerberg, Centerpartiet, ordförande
stefan.widerberg@politiker.varnamo.se

Ibrahim Candemir, Kristdemokraterna, förste vice ordförande
ibrahim.candemir@politiker.varnamo.se

Bo Svedberg, Socialdemokraterna, andre vice ordförande
bo.svedberg@politiker.varnamo.se

Göran Pettersson, Centerpartiet
goran.pettersson@politiker.varnamo.se

Dieter Wagner, Moderaterna
dieter.wagner@politiker.varnamo.se

Emily Göhlin, Moderaterna
emily.gohlin@politiker.varnamo.se

Lennart Palm, Socialdemokraterna
lennart.palm@politiker.varnamo.se

Zeljko Radetic, Miljöpartiet
zeljko.radetic@politiker.varnamo.se

Sven-Evert Gunnarsson, Sverigedemokraterna
sven.evert.gunnarsson@politiker.varnamo.se

Ersättare

Maria Harrysson, Centerpartiet
maria.harrysson@politiker.varnamo.se

Stefan Källberg, Centerpartiet
stefan.kallberg@politiker.varnamo.se

Thomas Elmgren, Moderaterna
thomas.elmgren@politiker.varnamo.se

Per-Olof Sandwall, Liberalerna
per-olof.sandwall@politiker.varnamo.se

Gustav Eek, Kristdemokraterna
gustav.eek@politiker.varnamo.se

Majo Besic, Socialdemokrterna
majo.besic@politiker.varnamo.se

David Kolström, Vänsterpartiet
david.kolstrom@politiker.varnamo.se

Peter Thorén, Miljöpartiet
peter.thoren@politiker.varnamo.se

Martin Alvsveden, Sverigedemokraterna
martin.alvsveden@politiker.varnamo.se

Senast granskad:
2019-10-21

Hjälpte informationen dig?

Synpunkter

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?



Synpunkter