Värnamo kommun logotyp. Länk till www.varnamo.se.

Kontakt

Kontaktcenter
331 83 Värnamo
0370-37 70 00
kontaktcenter@varnamo.se

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

Besöksadress
Kyrktorget 1
Värnamo

Ledamöter, ON

Omsorgsnämnden (ON) har nio ledamöter. Nämnden sammanträder i regel två gånger per månad.

Ledamöter

Glenn Lund, Moderaterna, ordförande
glenn.lund@politiker.varnamo.se

Katarina Landin, Centerpartiet, förste vice ordförande
katarina.landin@politiker.varnamo.se

Åke Wilhelmsson, Socialdemokraterna, andre vice ordförande
ake.vilhelmsson@politiker.varnamo.se

Terje Freij, Moderaterna
terje.freij@politiker.varnamo.se

Margareta Lindahl, Kristdemokraterna
margareta.lindahl@politiker.varnamo.se

Eva Bengtsson, Liberalerna
eva.bengtsson@politiker.varnamo.se

Gun-Britt Klingberg, Socialdemokraterna
gun-britt.klingberg@politiker.varnamo.se

Svante Olson, Vänsterpartiet
svante.olsson@politiker.varnamo.se

Sylvia Friberg, Sverigedemokraterna
sylvia.friberg@politiker.varnamo.se

Ersättare

Jane Wangari Gikandi, Centerpartiet
jane.gikandi@politiker.varnamo.se

Michael Hermansson, Moderaterna
rolf.hermansson@politiker.varnamo.se

Arne Lennartsson, Moderaterna
arne.lennartsson@politiker.varnamo.se

Tomas Backnäs, Kristdemokraterna
tomas.backnas@politiker.varnamo.se

Helena Berntsson, Centerpartiet
helena.berntsson@politiker.varnamo.se

Erik Gerdin, Socialdemokraterna
erik.gerdin@politiker.varnamo.se

Inger Karlsson, Socialdemokraterna
inger.karlsson@politiker.varnamo.se

Alekcandra Haydari, Socialdemokraterna
alekcandra.haydari@politiker.varnamo.se

Johnny Hornbrink, Sverigedemokraterna
johnny.hornbrink@politiker.varnamo.se

Senast granskad:
2019-02-15

Hjälpte informationen dig?

Synpunkter

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?



Synpunkter