Värnamo kommun logotyp. Länk till www.varnamo.se.

Kontakt

Kontaktcenter
331 83 Värnamo
0370-37 70 00
kontaktcenter@varnamo.se

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

Besöksadress
Kyrktorget 1
Värnamo

Ledamöter, BUN

Barn- och utbildningsnämnden (BUN) har nio ledamöter. 

Ledamöter

Maria Johansson, Centerpartiet, ordförande, epost:maria.johansson@politiker.varnamo.se

Carina Källman, Moderaterna, förste vice ordförande, epost: carina.kallman@politiker.varnamo.se

Britt-Marie Sellén Nilsson, Socialdemokraterna, andre vice ordförande, epost: britt-marie.sellen.nilsson@politiker.varnamo.se

Malin Eriksson, Centerpartiet, epost:malin.eriksson@politiker.varnamo.se

Arben Murati, Kristdemokraterna, epost: arben.murati@politiker.varnamo.se

Marie Skogefors, Liberalerna, epost: marie.skogefors@politiker.varnamo.se

Sandra Adesund, Socialdemokraterna, epost: sandra.borjesson.adesund@politiker.varnamo.se

Sahra Mohammed, Socialdemokraterna, epost: sahra.mohammed@politiker.varnamo.se

Jerker Friberg, Sverigedemokraterna, epost: jerker.friberg@politiker.varnamo.se

Ersättare

Rania Khalin, Centerpartiet, epost: rania.khalil@politiker.varnamo.se

Maja Ljungqvist, Centerpartiet, epost: maja.ljungqvist@politiker.varnamo.se

Kjell Karlsson, Moderaterna, epost: kjell.karlsson@politiker.varnamo.se

Sanja Mikulic, Kristdemokraterna, epost: sanja.mikulic@politiker.varnamo.se

Karen Wahlin, Liberalerna, epost: karen.wahlin@politiker.varnamo.se

David Huynh, Socialdemokraterna, epost: david.huynh@politiker.varnamo.se

Ardita Berisha Cani, Socialdemokraterna, epost: ardita.berisha.cani@politiker.varnamo.se

Emila Hedin, Socialdemokraterna, epost: emilia.hedin.vaisanen@politiker.varnamo.se

Jan Andersson, Sverigedemokraterna, epost: jan.andersson@politiker.varnamo.se

Senast granskad:
2019-01-17

Hjälpte informationen dig?

Synpunkter

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?



Synpunkter

Kontaktcenter

0370-37 70 00
0370-37 77 11 fax

kontaktcenter@varnamo.se

 

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

 

Besöksadress
Stadshuset
Kyrktorget 1, Värnamo

 

Postadress
Värnamo kommun
331 83 Värnamo

 

Organisationsnummer
212000-0555




Facebook logotyp
Instagram logotyp
Värnamo 2035 logotyp