Värnamo kommun logotyp. Länk till www.varnamo.se.

Kontakt

Kontaktcenter
331 83 Värnamo
0370-37 70 00
kontaktcenter@varnamo.se

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

Besöksadress
Kyrktorget 1
Värnamo

Ledamöter, KS

Kommunstyrelsen (KS) sammanträder i regel två gånger per månad.

Ledamöter

Hans-Göran Johansson, Centerpartiet, ordförande

hans-goran.johansson@varnamo.se

Gottlieb Granberg, Moderaterna, första vice ordförande

gottlieb.granberg@varnamo.se

Azra Muranovic, Socialdemokraterna, andre vice ordförande

azra.muranovic.mujagic@politiker.varnamo.se

Gabrielle Davidsson, Centerpartiet

gabrielle.davidsson@politiker.varnamo.se

Inger Axelsson, Centerpartiet

inger.axelsson@politiker.varnamo.se

Tobias Pettersson, Moderaterna

tobias.pettersson@politiker.varnamo.se

Agnes Johansson, Moderaterna

agnes.johansson@politiker.varnamo.se

Håkan Johansson, Kristdemokraterna

hakan.johansson@politiker.varnamo.se

Malin Ekman, Liberalerna

malin.ekman@politiker.varnamo.se

Susanne Andersson, Socialdemokraterna

susanne.andersson@politiker.varnamo.se

Bo Svedberg, Socialdemokraterna

bo.svedberg@politiker.varnamo.se

Annette Myrvold, Socialdemokraterna

anette.myrvold.sjogren@politiker.varnamo.se

Jörgen Skärin, Miljöpartiet

jorgen.skarin@politiker.varnamo.se

Anne Karlsson, Sverigedemokraterna

anne.karlsson@politiker.varnamo.se

Bengt Lundström, Sverigedemokraterna

bengt.lundstrom@politiker.varnamo.se

Ersättare

Mikael Karlsson, Centerpartiet

mikael.karlsson@politiker.varnamo.se

Bengt Einarsson, Centerpartiet

bengt.einarsson@politiker.varnamo.se

Sofia Ljungkvist, Centerpartiet

sofia.ljungkvist@politiker.varnamo.se

Terje Frej, Moderaterna

terje.freij@politiker.varnamo.se

Thomas Sköld, Moderaterna

thomas.skold@politiker.varnamo.se

Gunnar Crona, Kristdemokraterna

gunnar.crona@politiker.varnamo.se

Patrik Ekvall, Kristdemokraterna

patrik.ekwall@politiker.varnamo.se

Runar Eldebo, Liberalerna

runar.eldebo@politiker.varnamo.se

Matilda Kauppinen, Socialdemokraterna

matilda.kauppinen@politiker.varnamo.se

Åke Wilhelmsson, Socialdemokraterna

ake.vilhelmsson@politiker.varnamo.se

Britt-Marie Sellén Nilsson, Socialdemokraterna

britt-marie.sellen.nilsson@varnamo.se

Anders Jansson, Socialdemokraterna

anders.jansson@politiker.varnamo.se

Mikael Andersson, Socialdemokraterna

mikael.andersson@politiker.varnamo.se

Johan Nissinen, Sverigedemokraterna

johan.nissinen@politiker.varnamo.se

Boo Karlsson, Sverigedemokraterna

bo.karlsson@politiker.varnamo.se

Senast granskad:
2019-02-26

Hjälpte informationen dig?

Synpunkter

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?



Synpunkter

Kontaktcenter

0370-37 70 00
0370-37 77 11 fax

kontaktcenter@varnamo.se

 

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

 

Besöksadress
Stadshuset
Kyrktorget 1, Värnamo

 

Postadress
Värnamo kommun
331 83 Värnamo

 

Organisationsnummer
212000-0555




Facebook logotyp
Instagram logotyp
Värnamo 2035 logotyp