Värnamo kommun logotyp. Länk till www.varnamo.se.

Kontakt

Kontaktcenter
331 83 Värnamo
0370-37 70 00
kontaktcenter@varnamo.se

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

Besöksadress
Kyrktorget 1
Värnamo

Ledamöter, KF

Kommunfullmäktige (KF) har 51 ledamöter.

Kommunstyrelsens presidium

Ordförande Camilla Rinaldo Miller, Kristdemokraterna
camilla.rinaldo.miller@politiker.varnamo.se

Förste vice ordförande Mikael Karlsson, Centerpartiet
mikael.karlsson@politiker.varnamo.se

Andre vice ordförande Anne Karlsson, Sverigedemokraterna
anne.karlsson@politiker.varnamo.se

Centerpartiet, 10 mandat

Hans-Göran Johansson, epost: hans-goran.m.johansson@varnamo.se

Haris Sibonjic, e-post: haris.sibonjic@politiker.varnamo.se

Inger Axelsson, e-post: inger.axelsson@politiker.varnamo.se

Maja Ljungqvist, e-post: maja.ljungqvist@politiker.varnamo.se

Mikael Karlsson, e-post: mikael.karlsson@politiker.varnamo.se

Gabrielle Davidsson, e-post: gabrielle.davidsson@politiker.varnamo.se

Nermina Smajlovic, e-post: nermina.smajlovic@politiker.varnamo.se

Maria Johansson, e-post: maria.johansson@politiker.varnamo.se

Laila Sedin, e-post: laila.sedin@politiker.varnamo.se

Johan Hilding, e-post: johan.hilding@politiker.varnamo.se

Ersättare: Stefan Widerberg, Bengt Einarsson, Eva Eriksson, Göran "Wille" Johansson, Rania Khalin, Qendresa Cani

Kristdemokraterna, 5 mandat

Camilla Rinaldo Miller, e-post: camilla.rinaldo.miller@politiker.varnamo.se

Håkan Johansson, e-post: hakan.johansson@politiker.varnamo.se

Xhilda Bushati, e-post: xhilda.bushati@politiker.varnamo.se

Stig Claesson, e-post: stig.claesson@politiker.varnamo.se

Lena Freij, e-post: lena.freij@politiker.varnamo.se

Ersättare: Gunnar Croona, Ibrhaim Candemir, Arnold Carlzon

Liberalerna, 2 mandat

Malin Ekman, e-post: malin.ekman@politiker.varnamo.se

Runar Eldebo, e-post: runar.eldebo@politiker.varnamo.se

Ersättare: Marie Skogefors, Karen Wahlin

Moderaterna, 8 mandat

Tobias Pettersson, e-post: tobias.pettersson@politiker.varnamo.se

Gottlieb Granberg, e-post: gottlieb.x.granberg@varnamo.se

Carina Källman, e-post: carina.kallman@politiker.varnamo.se

Agnes Johansson, e-post: agnes.johansson@politiker.varnamo.se

Terje Freij, e-post: terje.freij@politiker.varnamo.se

Eva Törn, e-post: eva.torn@politiker.varnamo.se

Glenn Lund, e-post: glenn.lund@politiker.varnamo.se

Thomas Sköld, e-post: thomas.skold@politiker.varnamo.se

Ersättare: Maria Nyström, Karl-Mats Bodestad, Dalila Alibasic, Dieter Wagner

Miljöpartiet, 1 mandat

Jörgen Skärin, e-post:jorgen.skarin@politiker.varnamo.se

Ersättare: Kajsa Carlsson, Peter Thorén

Socialdemokraterna, 15 mandat

Azra Muranovic, e-post: azra.muranovic.mujagic@politiker.varnamo.se

Pär A. J. Persson, e-post: par.persson@politiker.varnamo.se

Susanne Andersson, e-post: susanne.andersson@politiker.varnamo.se

Åke Vilhelmsson, e-post: ake.vilhelmsson@politiker.varnamo.se

Ardita Berisha Cani, e-post: ardita.berisha.cani@politiker.varnamo.se

Anders Jansson, e-post: anders.jansson@politiker.varnamo.se

Anette Myrvold, e-post: anette.myrvold.sjogren@politiker.varnamo.se

David Huynh, e-post: david.huynh@politiker.varnamo.se

Seima Dedic, e-post: seima.dedic@politiker.varnamo.se

Mikael Andersson, e-post: mikael.andersson@politiker.varnamo.se

Bo Svedberg, e-post: bo.svedberg@politiker.varnamo.se

Britt-Marie Sellén Nilsson, e-post: britt-marie.a.sellen.nilsson@varnamo.se

Anders Ferngren, e-post: anders.ferngren@politker.varnamo.se

Gun-Britt Klingberg, e-post: gun-britt.klingberg@politiker.varnamo.se

Birgit Hof, e-post: birgit.ekblad.hof@politiker.varnamo.se

Ersättare: Milka Cado, Dardan Rizani, Matilda Kauppinen, Stefan Svensson, Khalid Poricanen, Mattias Åberg, Tero Väisänen, Sandra Adesund.

Sverigedemokraterna, 8 mandat

Johan Nissinen, e-post: johan.nissinen@politiker.varnamo.se

Johnny Hornbrink, e-post: johnny.hornbrink@politiker.varnamo.se

Anne Karlsson, e-post: anne.karlsson@politiker.varnamo.se

Boo Karlsson, e-post: bo.karlsson@politiker.varnamo.se

Bengt Lundström, e-post: bengt.lundstrom@politiker.varnamo.se

Sylvia Friberg, e-post: sylvia.friberg@politiker.varnamo.se

Jerker Friberg, e-post: jerker.friberg@politiker.varnamo.se

Sven-Evert Gunnarsson, e-post: sven.evert.gunnarsson@politiker.varnamo.se

Ersättare: Katja Ganekind, Jan Cherek, Martin Alvsveden, Hans-Olof Karlsson

Vänsterpartiet, 2 mandat

Svante Olson, e-post: svante.olsson@politiker.varnamo.se

Paula Dahlberg, e-post: paula.dahlberg@politiker.varnamo.se

Ersättare: David Kolström, Linda Svensson


Senast granskad:
2018-12-12

Hjälpte informationen dig?

Synpunkter

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?



Synpunkter

Kontaktcenter

0370-37 70 00
0370-37 77 11 fax

kontaktcenter@varnamo.se

 

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

 

Besöksadress
Stadshuset
Kyrktorget 1, Värnamo

 

Postadress
Värnamo kommun
331 83 Värnamo

 

Organisationsnummer
212000-0555




Facebook logotyp
Instagram logotyp
Värnamo 2035 logotyp